Wskazówki dotyczące wyboru mebli ogrodowych na małe patio!Jeśli chodzi o wybór mebli na patio do małej przestrzeni, należy pamiętać o kilku kluczowych rzeczach. Twój taras, bez względu na to, jak mały lub duży, będzie tak wygodny, jak meble, które wybierzesz do jego urządzenia. O ile istnieją pewne kluczowe czynniki, które decydują o tym, jak wygodne będzie Twoje patio, wybór odpowiednich mebli jest przede wszystkim kwestią skali i proporcji. Jeśli masz małe patio, potrzebujesz mebli, które będą nie tylko wygodne, ale także zmniejszone. Oznacza to, że należy znaleźć meble, które oferują więcej opcji siedzenia na stopę kwadratową i mniejszą liczbę elementów, które trzeba ze sobą zestawić. Oto kilka pomocnych wskazówek, jak wybrać odpowiednie meble na patio do małej przestrzeni.

Zanim wybierzesz meble, zwizualizuj swój taras

Zanim postawisz stopę na tarasie, musisz sobie wyobrazić, jak będą wyglądały Twoje meble. Jak będą wyglądały meble? Do czego będą służyły poszczególne części? Jakie są Twoje ulubione miejsca na tarasie? Gdy poznasz odpowiedzi na te pytania, będziesz mógł lepiej zaplanować meble na tarasie. Oto kilka wskazówek wizualnych, które pomogą Ci się zorientować w sytuacji:

- Wyznacz granice tarasu - Znajdź granice swojego tarasu i zaznacz je na kartce papieru.

- Stwórz plan mebli - Gdy już wiesz, gdzie wszystko będzie się znajdować na kartce, dodaj wymiary każdego mebla, aby stworzyć plan mebli.

- Pomyśl o głównych cechach tarasu - Podczas tworzenia planu mebli pomyśl o głównych cechach tarasu. Czy będzie tam basen? Grill? Hamak? Ściana prywatności? Wszystkie te cechy będą miały duży wpływ na to, jakie meble wybierzesz.

- Stwórz budżet - Jaka jest pierwsza rzecz, którą ludzie zazwyczaj robią, gdy mają nowy pokój w domu? Tworzą budżet! Stworzenie budżetu na meble tarasowe jest koniecznością przed rozpoczęciem zakupów.

Wybierz regulowane meble ogrodowe

Jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie ilości mebli na małym patio jest wybór mebli regulowanych. Należą do nich ławki, otomany i inne meble, które można dostosować do różnych rozmiarów, wysokości i wysokości. Jeśli masz mały taras, którego nie możesz odgrodzić, połączenie mebli regulowanych z nieruchomymi pomoże Ci stworzyć bardziej spersonalizowaną przestrzeń.

Wybierz swoje meble ogrodowe

Na drugim miejscu, po wyborze mebli regulowanych, należy wybrać meble ogrodowe w zależności od ich skali. Jest to ta sama koncepcja, co przy wyborze mebli na taras do małej przestrzeni - im bardziej meble są przeskalowane, tym wygodniejsze będą.

Upewnij się, że Twoje meble ogrodowe są solidne

Jeśli chodzi o wybór mebli na patio do małej przestrzeni, musisz upewnić się, że są one wystarczająco wytrzymałe. Nie chcesz przecież, aby co roku trzeba było wymieniać meble na tarasie, bo po kilku miesiącach się zepsuły. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że Twoje nowe meble na taras są wystarczająco wytrzymałe. Upewnij się, że nowe meble są odpowiednio przymocowane do podłoża. Upewnij się, że są odpowiednio pomalowane. Upewnij się, że są odpowiednio uszczelnione. Upewnij się, że są wykonane z materiałów wysokiej jakości. Nie można skąpić na żadnej z tych rzeczy. Meble tarasowe z pewnością będą narażone na działanie czynników atmosferycznych - woda deszczowa, wiatr, słońce i insekty wyrządzą szkody, jeśli nie zadbasz o ich odpowiednie zabezpieczenie i ochronę.

 

O autorce strony